خودروهای پسابرجامی در جهان چقدر فروش داشته‌اند؟

پژو ۲۰۰۸ نخستین خودروی پسابرجامی است که با سرعت روی خط‌تولید ایکاپ رفت. مدل ۲۰۰۸ پژو از سال ۲۰۱۳ در بازار اروپا عرضه شده و سال به سال بر میزان فروش آن افزوده شده است.

به گزارش « اخبار خودرو »، با به نتیجه رسیدن برجام خودروهای جدیدی از شرکت‌های مختلف اروپایی وارد کشور شده یا قرار است وارد بازار شوند. شرکت‌های پژو، سیتروئن، رنو، نیسان، میتسوبیشی، سانگ‌یانگ، هیوندای و فولکس‌واگن و شرکت‌های مطرح دیگر این روزها فروش خوبی در بازار کشورمان دارند. اینکه خودروهای این خودروسازان در بازارهای بزرگی مانند بازار اروپا، آمریکا و چین به چه میزان فروش دست پیدا کرده‌اند، سوالی است که قصد پاسخگویی به آن را داریم.

پژو 2008

پژو ۲۰۰۸

نخستین شرکت خودرویی که پس‌از برجام بلافاصله با یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان کشورمان به توافق رسید، شرکت پژو بود. این شرکت خیلی سریع استارت کار با ایران‌خودرو را زد تا نخستین شرکت جوینت‌ونچر به نام ایکاپ را راه‌اندازی کنند.

پژو ۲۰۰۸ نخستین خودروی پسابرجامی است که با سرعت روی خط‌تولید ایکاپ رفت. مدل ۲۰۰۸ پژو از سال ۲۰۱۳ در بازار اروپا عرضه شده و سال به سال بر میزان فروش آن افزوده شده است.

در این سال، ۲۰۰۸ به فروش بیش از ۵۸هزاردستگاه خودرو دست پیدا کرد و با افزایش ۲برابری در سال ۲۰۱۴، به فروش ۱۳۵هزاردستگاه خودرو رسید. این مدل جزو خودروهای محبوب در اروپا بوده و با روند فروشی که داشته، نشان داده است تا چه میزان باکیفیت است.

درمجموع و تا پایان ماه نخست سال جاری، ۲۰۰۸ به فروشی بیش‌از ۷۱۷هزاردستگاه خودرو دست پیدا کرده است. فروش این خودرو در بازار چین نیز با استقبال مواجه بوده و از سال ۲۰۱۴ تاکنون چیزی حدود ۱۴۰هزاردستگاه خودرو از این مدل به فروش رسیده‌ است.

خودروی ۵۰۸ پژو نیز قرار است با داخلی‌سازی بالا در کشورمان عرضه شود. این سدان فرانسوی از سال ۲۰۱۱ در بازار چین عرضه شده و توانسته بازار خوبی به‌دست آورد.

۵۰۸ در بازار اروپا نیز به لطف موتور قوی و طراحی زیبا، فروش خوبی را تجربه کرده و در‌حالی که از سال ۲۰۱۰ در بازار اروپا عرضه شد، تا پایان سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۳۷۰هزار دستگاه خودرو شده است.

پژو ۳۰۱ دیگر محصولی است که زمینه حضور آن در بازار ایران، بعد از برجام فراهم شده است. این خودرو قرار است با ۶۰درصد داخلی‌سازی و به عنوان جایگزین دو محصول ۴۰۵ و پارس، در بازار عرضه شود. محصولی که در بازار اروپا خیلی نتوانسته موفق باشد و در میان انبوهی از خودروهای سدانی که در این بازار عرضه می‌شود، موفق به فروش ۱۵هزاردستگاه خودرو طی ۶سال شده است. اما عرضه این خودرو در بازار چین استقبال چینی‌ها را در پی داشته و به فروشی بیش‌از ۲۴۸هزاردستگاه در این بازار دست پیدا کرده است.

سیتروئن دیگر خودروسازی است که قرار است از سال آینده تولید خود را در کشورمان آغاز کند. این خودروساز در سایت کاشان سایپا در مراحل ابتدایی، خودروی C3 را تولید می‌کند که یکی از خودروهای محبوب در اروپا است.

اولین مدل از این خودرو در سال ۲۰۰۱ به بازار عرضه شد و همواره یکی از پرفروش‌ترین خودروهای سیتروئن محسوب می‌شود که به‌طور میانگین ۱۸۷هزاردستگاه از آن به فروش رسیده است.

مجموع کل خودروهای فروخته شده از C3، به عدد ۳میلیون‌و۱۹۰هزاردستگاه خودرو طی این سال‌ها رسیده است. دیگر خودروسازی که پس‌از سال‌ها غیبت در بازار ایران وارد شده، خودروسازی فولکس‌واگن است.

دو خودروی تیگوان و پاسات انتخاب فولکس‌واگن برای بازار کشورمان بوده که با استقبال مشتریان ایرانی نیز مواجه شده است. پاسات یکی از خودروهای قدیمی و محبوب در اروپا است که طی سال‌های ۱۹۹۷ تا به امروز، همواره فروش بالایی داشته و بارها دچار تغییر و تحول شده است.

از سال ۹۷ تا سال ۲۰۱۷ فروش این خودروی سدان آلمانی به عدد ۸میلیون‌و۵۸هزاردستگاه در اروپا رسیده و در بازار آمریکا نیز جزو خودروهای پرفروش بوده است.

از سال ۲۰۱۲ تا پایان سال ۲۰۱۷، بیش‌از نیم‌میلیون دستگاه از این خودرو در آمریکا به فروش رسیده که نشان از کیفیت بالا و رضایت مشتریان آمریکایی از آن دارد.

پاسات بین چینی‌ها نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است و طی ۵ سال اخیر بیش‌از ۱میلیون‌و۲۰۰هزار دستگاه فروش داشته است. تیگوان دیگر خودروی فولکس‌واگن در بازار ایران است که به‌شدت در بازار بزرگ کشور چین محبوبیت دارد.

 

فروش ۵سال گذشته این خودرو به بیش‌از ۱میلیون‌و۴۰۰هزاردستگاه رسیده که نشان‌دهنده اقبال آن در بین چینی‌هاست.در بازار آمریکا طی ۶ سال اخیر به‌طور متوسط سالانه ۳۲هزاردستگاه و در بازار اروپا طی ۶سال گذشته میانگین سالانه ۱۶۷هزاردستگاه خودروی تیگوان به فروش رسیده است. درمجموع فولکس‌واگن بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ بالغ بر یک میلیون دستگاه از خودروهای تیگوان‌ خود را به فروش رسانده است.

رنو دیگر شرکت اروپایی است که این سال‌ها فروش بسیار بالایی را در کشورمان تجربه کرده و خودروهای مختلف خود را به‌صورت واردات و تولید مشترک به بازار ایران عرضه کرده است.

رنوساندرو (داچیا) یکی از خودروهای پرفروش این شرکت در بازار اروپا بوده و بیش از یک‌میلیون‌و۲۰۰هزار دستگاه، سهم فروش آن طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ در بازار اروپا بوده است. ال ۹۰ که در ایران توسط دو شرکت ایران‌خودرو و پارس‌خودرو تولید می‌شود نیز جزو خودروهای پرفروش بازار اروپاست.

این خودرو از ۲۰۰۴ در بازار اروپا عرضه شده و تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۴۶هزاردستگاه از آن به فروش رسیده است. تلیسمان یکی دیگر از خودروهایی است که مورد استقبال قرار گرفته و طی ۲ سال در بازار اروپا به فروش بیش‌از ۶۶هزاردستگاه خودرو دست پیدا کرده است.

هیوندای کره، خودروساز دیگری بود که پس‌از برجام پا به بازار ایران گذاشت. هیوندا i10، i20، النترا و اکسنت از جمله خودروهایی هستند که توسط کرمان‌خودرو در بازار ایران عرضه شدند.

در این میان هیوندای اکسنت که تا سال۲۰۱۰ در بازار اروپا عرضه می‌شد به‌طور میانگین سالانه ۳۶هزاردستگاه در این بازار فروش داشت. اکسنت در بازار آمریکا همچنان جزو پرفروش‌ها محسوب می‌شود و از سال ۹۵ تاکنون در بازار این کشور به فروش رسیده و طی ۴سال اخیر بیش‌از ۲۶۱هزار دستگاه فروش داشته است. النترا خودروی دیگر کرمان‌موتور است که تولید آن در ماه‌های اخیر آغاز شده است.

این خودرو در بازار آمریکا جزو پرفروش‌ترین محصولات هیوندای بوده و فروش بیش‌از ۸۶۹هزاردستگاه طی ۴سال اخیر نشان از علاقه مردم آمریکا به این خودرو دارد.

هیوندای i10 و i20 دو خودروی دیگر هیوندا هستند که در کشورمان با استقبال مواجه شده‌اند. هیوندای i10 و i20 طی ۴ سال اخیر به ترتیب ۳۴۲هزاردستگاه و ۳۷۵دستگاه خودرو در بازار اروپا فروش داشته‌اند و جزو خودروهای مورداطمینان اروپایی‌ها بوده‌اند.

نویسنده : فرشید سلگی
پیش‌ بینی وضعیت صنعت خودرو در سال ۱۳۹۷

بازار سعی و خطای ایران امکان پیش‌بینی این بازار را نه‌تنها برای تجار خارجی که حتی از بخش داخلی گرفته است.انتظار این است دولت و مجلس یک‌بار برای‌همیشه در سال۹۷ تکلیف مواردی را در صنعت خودروی کشور مشخص کند.

به گزارش « اخبار خودرو »، سال ۱۳۹۶ یکی از پرچالش‌ترین سال‌های صنعت خودروی کشور بود. انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۷ و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ابتدای سال ۱۳۹۶، جهان را در انتظار وقایع پس آن نگه‌ داشته بود. انتخاب هریک از کاندیداهای ریاست‌‌جمهوری در هر دو انتخابات می‌توانست سرنوشت متفاوتی را برای صنعت خودروی کشور رقم بزند.

بلافاصله پس‌از انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، تمام کشورها و شرکت‌های خارجی که ایران را به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری در‌نظرگرفته بودند، قدم‌های خود را آهسته‌تر برداشتند تا نتیجه انتخابات ایران نیز مشخص و پس از آن تصمیم‌ نهایی خود را اتخاذ کنند.

صنعت خودرو

صنعت خودرو

انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران این پیامد را برای جهانیان داشت که بر سیاق سابق خارجی خود، ادامه مسیر می‌دهد. این نشانه مثبتی بود تا در کنار رفتار محتاطانه کشور آمریکا، شرکای خارجی به‌‌رغم تهدیدهای ضمنی دولت ترامپ فعالیت خود را ادامه دهند. اما شرکت‌هایی که حضور خود را قبلا در ایران با نشانه‌هایی اعلام کرده بودند اما بعدا آن را نفی کردند. ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به سئات و ولوو اشاره کرد.

برخی شرکت‌های دیگر فعالیت خود را کمرنگ کردند تا جلوی دید قرار نگیرند، مانند تویوتا با شرکت ایرتویا یا بنز که قرارداد همکاری با ایران‌خودرو امضا کرده‌اند ولی تا این لحظه فعالیت جدی و رسمی آن‌ها آغاز نشده است.

با روند همکاری رو‌به‌آهسته شرکت‌های خارجی انتظار این بود وزارتخانه با اتخاذ سیاست‌های تشویقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا فضای کسب‌و‌کار در این حوزه رونق گیرد. اما با توقف ثبت‌سفارش واردکنندگان متفرقه در اواخر سال ۹۵ و توقف ثبت‌سفارش برای کلیه واردکنندگان رسمی در تیرماه سال جاری، فضای کسب و‌کار در این حوزه به‌شدت مختل شد.

توقف شش‌ماهه ثبت‌سفارش و تصمیم‌های دیگر نشان از این داشت که وزارت صنایع همچنان بر توسعه داخلی‌سازی اهتمام جدی دارد. روشی که به‌عقیده بسیاری از کارشناسان خودرویی و اقتصادی نه‌تنها موجب پیشرفت صنعت خودرو نمی‌‌شود بلکه حتی موجب به محاق رفتن این صنعت و از بین رفتن آن خواهد شد.

در کنار تمام اتفاقات ذکر‌شده، افزایش نرخ ارز در سه‌ماه آخر سال نیز مزید بر‌علت شد تا عرضه خودروها با قیمت بیشتری در بازار انجام شود و این امر در حوزه واردات منجر به افزایش ۳۰ تا ۵۰درصدی برخی خودروها نیز شد.

افزایش نرخ ارز برای کشورها فرصتی است که بتوانند میزان صادرات را افزایش دهند تا میزان رقابت پذیری محصولات افزایش پیدا کند. اما به‌واقع در صنعت خودروی کشور چه محصول قابل‌رقابتی وجود دارد که بتواند این فرصت را به سود تبدیل کند؟

اگر خودروسازی ایران مطابق سیاست‌های سال‌های ابتدایی دهه۸۰ به توسعه قطعه‌سازی روی می‌آورد، از آن زمان تاکنون می‌توانست یک پلت‌فرم خودرویی طراحی کند، شاید اتفاقات پیش‌آمده در سال‌جاری یک فرصت بهنگام و بی‌نظیر برای صنعت محسوب می‌شد اما نه قطعه‌سازی ما در کنار قطعه‌سازان کشورهای ترکیه و چینی امکان رقابت تمام‌قد در بازارهای بین‌المللی دارد و نه صنعت خودروی ما قادر به عرضه در کشورهای درحال توسعه یا توسعه‌یافته است.

مشتریان قطعه‌سازی ما، عموما شرکت‌های همکار هستند که مطابق قرارداد تولید خودرو، بخشی از قطعات را برای بازارهای بین‌المللی خود مصرف می‌کنند.

مشتریان خودرویی ما نیز برخی کشورهایی هستند که توان خرید خودروهای گران را ندارند. جامعه‌ای که میزان ریسک‌پذیری آن محدود و قابل‌پیش‌بینی باشد برای تمام شرکت‌ها و کشورها جذاب و مطلوب است. اما آیا این امر در کشور ما قابل‌کنترل خواهد بود؟

قاطعانه می‌توان گفت حتی اگر میزان ریسک‌پذیری در صنعت خودروی کشور محدود باشد به‌طوری‌که میزان تغییرات آن نسبت‌به دوره‌های قبل چشمگیر نباشد، بااین‌حال پارامترهای ریسک‌پذیری آن قابل پیش‌بینی نیستند.

بازار سعی و خطای ایران امکان پیش‌بینی این بازار را نه‌تنها برای تجار خارجی که حتی از بخش داخلی گرفته است.انتظار این است دولت و مجلس یک‌بار برای‌همیشه در سال۹۷ تکلیف مواردی را در صنعت خودروی کشور مشخص کند.

دولت باید بگوید نقش و جایگاه خودروسازی و قطعه‌سازی در کشور چیست؟ آیا خودروسازی مزیت رقابتی برای ما محسوب می‌شود یا خیر؟ همچنین دولت وضعیت خودروسازان نیمه‌دولتی را تعیین کند. آیا دولت تمایل به سهامداری یا تصدی‌گری مطابق وضعیت فعلی را دارد یا خصوصی‌سازی به‌عنوان هدف جدی آن محسوب می‌شود؟ رقابت‌پذیری چه اهمیتی برای صنعت خودرو دارد؟ آیا دولت کماکان قصد حمایت از تولید را دارد یا اجازه می‌دهد صنایع غیررقابتی جای خود را به توانمندها بدهند؟ چشم‌انداز صنعت تا ۱۰ سال آینده چه ‌خواهد بود و نقش دولت در تسهیل آن چیست؟

به‌عنوان سخن آخر، هم‌اکنون خودروهای برقی و خودروهای خودران، آینده صنعت خودرو محسوب می‌شوند، این محصولات برای کاربری نیاز به زیرساخت‌هایی دارند که در توان بخش خصوصی نیست. این امر اهتمام و حمایت شهرداری‌ها، دولت‌ها و مجلس‌ها را برای پیاده‌سازی چنین زیرساخت‌هایی می‌خواهد. اما به‌‌رغم توجهاتی که در سطح مدیران ارشد دیده می‌شود، همچنان شاهد هستیم هیچ اقدام عملی برای راه‌اندازی این زیرساخت‌ها انجام نمی‌شود یا حداقل اعلان عمومی نشده است.

انتظار این است دولت بجای مدیریت شرکت‌های خودرویی یا دخالت در بازار عرضه‌وتقاضا، با ایجاد زیرساخت‌های مناسب، شرایطی را فراهم آورد تا همه شرکت‌ها بتوانند در فضای مساوی و به‌دور از تبعیض‌ها به رقابت جدی بپردازند و شرکت‌هایی که به‌طور واقعی توان عرضه اندام دارند، به فعالیت خود ادامه دهند.

کارخانه خودروسازی خزر افتتاح شد

کارخانه تولید مشترک خودروایران و جمهوری آذربایجان(خزر) در منطقه نفت چالا با ظرفیت سالانه ۱۰‌هزار دستگاه برای تولید پنج مدل خودروی سواری و خط آهن آستارا-آستارا روز پنجشنبه در مراسمی در همایش اقتصادی تجاری، با حضور «حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی»و «الهام علی اف» افتتاح شد.

به گزارش اخبارخودرو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مرحله نخست قرار است محصولات خانواده دنا شامل دنا و دناپلاس در جمهوری آذربایجان تولید شود.

خط تولید محصولات ایران خودرو در سایت جمهوری آذربایجان در فاز ابتدایی باظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار دستگاه آغاز بکار می کند که با توسعه ، ظرفیت آن به ۱۵ هزار دستگاه در سال می رسد.

محصولات تولیدی در سایت جمهوری آذربایجان به کشورهای مشترک المنافع که قرارداد ترجیحی میان آنها اجرامی شود ، صادر خواهدشد. در این پایگاه تولیدی فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است.

ساخت کارخانه مشترک خودروسازی ‘ آذرماش – ایران خودرو ‘ در کوی صنعتی نفت چالا واقع در ۱۶۸ کیلومتری جنوب باکو در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز شده است.

این کارخانه بزرگترین واحد تولیدی این کوی صنعتی است و ظرفیت تولید آن ۱۰ هزار خودروی سواری در مدل های مختلف است و شرکت ایران خودرو در این واحد تولیدی ۲۵ درصد سهم دارد .

در این کارخانه که در آن فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است ، خودروهای ‘رانا ‘ ، ‘سمند’ ، ، ‘دنا’ ، ‘ پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ ‘ ، ‘ رنو پیکاپ ‘ و ‘رنو تندر’ تولید می شود .

میزان سرمایه گذاری در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان ۲۴ میلیون منات (هر منات معادل ۲۹۰۰ تومان) است و با آغاز فعالیت این واحد تولیدی ۳۰۰ نفر در آن مشغول کار شده اند.

در این کارخانه قرار است در مرحله نخست شش هزار دستگاه و در مرحله بعدی نیز ۱۰ هزار دستگاه خودرو تولید شود .

نویسنده : آرمین محسنی

تولید محصولات جدید و افزایش کیفیت در راستای حمایت از کالای ایرانی

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا :

تولید محصولات جدید و افزایش کیفیت در راستای حمایت از کالای ایرانی

به گزارش خبر خودرو، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا معتقد است نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “حمایت از کالای ایرانی” مسئولیت تولید کنندگان داخلی را بیش از پیش سنگین تر کرده است.

به گزارش خبر خودرو، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا معتقد است نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “حمایت از کالای ایرانی” مسئولیت تولید کنندگان داخلی را بیش از پیش سنگین تر کرده است.

مهندس جهرودی می گوید نام‌گذاری این سال به‌ عنوان حمایت از کالای ایرانی، راهبرد مشخصی برای مردم و مسئولان است تا در راستای تحقق شعار سال تلاش مضاعفی داشته باشند.

بدون شک حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی یکی از مهمترین راهبردهای برون رفت از مشکلات فعلی است و اگر در سنوات گذشته به این موضوع با جدیت بیشتری توجه می شد امروز شاهد برخی مشکلات اقتصادی در کشور نبودیم.

شرط لازم تحقق شعار سال ، افزایش تولید ، ارتقاء کیفیت محصولات و توجه جدی به خواست و نیاز جامعه است ، زیرا در غیر این صورت این راهبرد به اهداف اصلی خود نخواهد رسید.

مدیرعامل گروه سایپا معتقد است خودروسازی به عنوان مهم ترین تجسم تولید داخل باید در سال ٩٧ تلاش بیشتری کند تا ضمن تولید محصولات بهتر و باکیفیت تر، اشتیاق مردم به استفاده از کالای ایرانی را افزایش دهد.

جهرودی با بیان اینکه تولیدکنندگان نیز باید از فرصت شعار سال برای کیفی سازی تولیداتشان استفاده کنند میگوید سازندگان داخلی باید با ارتقاء کیفیت محصولات و رقابت پذیری، بستر لازم برای خرید کالاهای ایرانی را مهیا کرده و زمینه صدور کالاهای ایرانی را به خارج از مرزها فراهم کنند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از شعار زدگی می گوید تلاش خواهیم کرد با ادامه اقدام عملی و کارمحوری در سایپا، هم کیفیت محصولات فعلی را ارتقا دهیم و هم خودروهای جدیدتر و متنوع تری را برای جلب حمایت مشتریان عرضه کنیم.

به نظر می رسد حمایت تبلیغاتی و فرهنگی رسانه ها و دستگاههای متولی از شعار ” حمایت از کالای ایرانی ” ، تدوین قوانین و مقررات لازم از جمله ارائه بسته های حمایتی و تشویقی برای تولیدات بهتر و باکیفیت تر و ایجاد بستر مناسب برای حمایت از تولید کنندگان داخلی در کنار تولیدات با کیفیت لازمه تحقق شعار سال باشد